Farklı Sosyal Medya
Fikriniznedir soru sorabileceğiniz, soruları cevaplayabileceğiniz, yorum yapabileceğiniz veya tartışabileceğiniz "soru-cevap" sosyal medyasıdır. İsteyen herkes herkese yardımcı olabilir.
Bizi Twitter'dan takip edebilirsiniz:

Yardım & Sık sorulan sorular

Sitenin amacı nedir?
Fikriniznedir.com bir soru-cevap / tartışma sitesidir.

Bir konuda kullanıcıların fikirlerini sorabilirsiniz. Sorular cevap verebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz soruya ve ve yanıta yorumlar yapabilirsiniz.


Sorulara kim / kimler cevap vermektedir?
Sorularınız yine sitemizi kullanan diğer kullanıcılar tarafından cevaplanmaktadır. Genellikle konuya hakim kişiler sorunuza cevap vermeye çalışacaktır.
Puanlama ne işe yaramaktadır?
Kullanıcılar, sorulan sorulara ve verilen cevaplara puanlar verebilmektedir. Bu şekilde, olabildiğince en iyi sorular ve en iyi cevaplar öne çıkmaktadır.


Kullanıcılar puan toplayabilir mi?
Sitemizde yaptığınız bir çok işlem için otomatik puanlar kazanmaktasınız. Örneğin, soru sorduğunuzda, bir soruya cevap verdiğinizde, veya sorduğunuz soru / puan kazandığında; verdiğiniz cevap beğenildiğinde v.b aktivitelerde siz de puan almaktasınız.
Sorularda etiket kullanmak zorunda mıyım?
Sorunuzun başlığını ve soruyu yazdıktan sonra soru için en az iki etiket girmelisiniz. Soru içinde geçen "anahtar" kelime nitliğindeki kelimeleri etiket olarak kullanabilirsiniz.


Puan vermek önemli mi?
Beğendiğiniz sorulara veya cevaplara puan verebilirsiniz. Puanlama sistemi beğenilen soru veya cevapların ön plana çıkmasını sağlayacaktır.


Sorulara ve cevaplara yorum yapabilir miyiz?
Sorulan sorulara ve verilen cevaplara yorum yapabilirsiniz. Her sorunun ve cevabın altında "yorum" bağlantısına tıklayarak yorumlarınızı yazabilirsiniz.


Aşağıdaki noktalara dikkat etmek, ortamı güzelleştirecektir
- Özenli bir dil kullanmaya dikkat ediniz.
- Saygı kurallarını ihlal etmeyiniz
- Yardım almak kadar yardım etmek de önemlidir. Soru soranlara cevaplarınızla, fikirlerinizle yardım ediniz.
- Sorularınız veya tartışma konunuzu açık ve net biçimde belirtiniz.
...